FOLDED piesaista 1,7 miljonu eiro investīcijas galda spēļu ražošanai

Latvijas jaunuzņēmums SIA “Folded” piesaistījis 1,7 miljonu eiro kapitālu, lai izveidotu modernu, automatizētu cietā kartona iepakojumu ražotni, kas spēs apmierināt arī strauji augošo pieprasījumu galda spēļu izgatavošanai.

No labās: Roberts Stuģis, Austris Polis, Armīns Urbergs un Egils Grasmanis

“Pēdējo gadu laikā uzņēmēji visās nozarēs ir pārdzīvojuši milzīgus izaicinājumus, sākot no Covid-19 pandēmijas radītajām sekām līdz pamatīgām izmaiņām piegāžu ķēdēs. Tomēr tas parādīja arī labas iespējas jaunu biznesa ideju attīstībai, tāpēc tieši šobrīd pēc vērienīgas tirgus pārkārtošanās “Folded” varēs palielināt jaudu cietā kartona iepakojuma pasūtījumiem, kā arī papildus ieņemt pavisam jaunu biznesa nišu – galda spēļu, pužļu un kāršu spēļu ražošanu,” norāda “Folded” ražotnes vadītājs Austris Polis. 

Lielākā investīciju daļa viena miljona eiro apmērā piesaistīta no riska kapitāla fonda “Expansion Capital” kā daļēji konvertējams aizdevums.

““Expansion Capital” izveidotais fonds “INEC 1” veic ieguldījumus uzņēmumos ar spēcīgām un pieredzējušām komandām, kuras nebaidās no jauniem izaicinājumiem un darbojas tirgos ar ievērojamu izaugsmes potenciālu. “Folded” ir lielisks piemērs tam, kā iespējams atrast brīvas nišas tirgū. Mēs redzam, ka šis investīciju raunds ļaus uzņēmumam kļūt par tirgus līderi Baltijas valstīs. Esam lepni to pievienot mūsu investīciju portfelim,” vērtē “Expansion Capital AIFP” valdes priekšsēdētājs Zigmārs Reklaitis. 

Starp investoriem ir arī vairāki uzņēmējdarbībā aktīvi un labi pazīstami privāti investori. Projektu atbalstījusi arī “SEB banka”, piešķirot “Folded” 300 tūkstošus EUR aizdevumu apgrozāmo līdzekļu papildināšanai.

“Daļa no ražošanas iekārtu līnijām jau ir pasūtītas, lai 2022. gada noslēdzošo ceturksni “Folded” strādātu ar būtiski kāpinātu ražošanas jaudu. Jauniegādātās līnijas dos mums arī iespēju paplašināt sniegto pakalpojumu apjomu, lai mērķtiecīgi sadarbotos ar spēļu izstrādātājiem Eiropā un Ziemeļamerikā. Esam pārliecināti, ka interese no spēļu izstrādātājiem būs ļoti liela,” uzsver “Folded” līdzīpašnieks Egils Grasmanis, kura pieredze globālajā galda spēļu biznesā mērāma jau kopš 2004. gada.

Rudenī SIA “Folded” jaunā ražotne uzsāks darbu 2700 kvadrātmetru plašās telpās “Piche” attīstītajā biznesa parkā “Ulmaņa parks II” Kalnciema ielā 180. 

Līdz šim SIA “Folded” galvenokārt izgatavojis cietā kartona iepakojumus Latvijas ražotājiem, kuri savu produkciju eksportē. 2021. gadā uzņēmums strādājis ar 504 tūkstošu eiro apgrozījumu un 18 tūkstošu eiro peļņu. Kopš 2021. gada SIA “Folded” ir uzņemts LIAA Jūrmalas biznesa inkubatorā un ir saņēmis šīs programmas atbalstu. 

“Folded” virzītājspēks ir poligrāfijas nozares eksperti Armīns Urbergs un Austris Polis, galda spēļu jomas lietpratējs Egils Grasmanis, kā arī eksperts finansējuma piesaistes un strukturēšanas jomā Roberts Stuģis.