FOLDED sadarbībā ar BRAIN GAMES plāno Latvijā ražot galda spēles

Ar mērķi uzsākt Latvijā galda spēļu, pužļu un kāršu spēļu ražošanu SIA “Brain Games” ir kļuvis par līdzīpašnieku SIA “Folded”, kas līdz šim nodarbojās ar augstvērtīga, individuāli veidota kartona iepakojuma ražošanu, galvenokārt, eksportējošiem Latvijas uzņēmumiem. 

Publicitātes foto, kas tapis pirmajā galda spēļu kafejnīcā Baltijā – “Brain Games Cafe” Aspazijas bulvārī 24, Rīgā. Pa labi – Egils Grasmanis, pa kreisi – Armīns Urbergs

“Pēdējo gadu laikā pasaulē novērojama vērienīga galda spēļu kultūras attīstība, kas pastiprināti saistīta ar iedzīvotāju ilgstošu uzturēšanos mājās un nepieciešamību atrast aizvien jaunus laika pavadīšanas veidus. Līdz ar šiem apstākļiem spēļu izdevējiem radušies milzīgi ražošanas termiņu un piegādes riski, ņemot vērā pasūtījumu īpatsvaru, kas līdz šim tika izpildīts Ķīnā. Mēs redzam potenciālu ar Latvijā ražotām spēlēm apgādāt spēļu izdevējus Eiropā un ASV” 

norāda SIA “Brain Games” vadītājs Egils Grasmanis.

Lai uzsāktu galda spēļu, pužļu un kāršu spēļu ražošanu Latvijā, tā dalībnieki uzņēmumam SIA “Folded” plāno piesaistīt finansējumu vairāk nekā viena miljona EUR vērtībā, kas atbalstītu nepieciešamo ražošanas iekārtu līniju iegādi.

Pasaules galda spēļu tirgus apmērs 2018.gadā bija aptuveni 12,02 miljardi ASV dolāru. Laika posmā no 2021. līdz 2026.gadam šīs nozares izaugsme tiek prognozēta līdz 21,56 miljardiem ASV dolāru. SIA “Folded” mērķis ir nodrošināt konkurētspējīgas ražošanas un piegādes cenas vienam no galvenajiem galda spēļu tirgiem – Eiropas valstīm (Vācija, Lielbritānija, Spānija, Skandināvija u.c.), kā arī pašam lielākajam tirgum – Ziemeļamerikai, galvenokārt, ASV. 

SIA “Folded” plānu īstenošanā bez galda spēļu nozares eksperta Egila Grasmaņa darbojas pieredzējuši poligrāfijas nozares profesionāļi – Armīns Urbergs (SIA “URBERG poligrāfijas aģentūra” īpašnieks) un Austris Polis, kurš vadījis ražošanu lielākajos poligrāfijas uzņēmumos Latvijā.