ABAVAS VĪNA DARĪTAVA: vistālāk Eiropas ziemeļos augošie vīna dārzi

Ģimenes uzņēmums, kas rada augstas kvalitātes dzērienus no augļiem un ogām.

Bizness vai dzīvesveids?

Iedvesma un vēlme iekopt vīna dārzu un izveidot vīna darītavu Latvijā Mārtiņam un Lienei radās apceļojot Toskānas vīna darītavas. Izrādījās, ka Abavas upes krastos reiz atradās vistālāk Eiropas ziemeļos augošie vīna dārzi un šis reģions vēsturiski bijis pazīstams ar prasmīgiem vīndarīšanas amata meistariem. Tā kopš 2010. gada Barkānu ģimene īsteno sapni, kuru ir vēlme mazāk saukt par biznesu, bet vairāk par dzīvesveidu. 

Galvenais ir darīt no sirds

Abavas vīni tiek gatavoti pēc izkoptām un pārbaudītām un tradicionālām itāļu vīnadarināšanas metodēm, kuras tiek papildinātas ar pašu oriģinālām inovācijām, tādejādi attīstot jaunu vīnadarīšanas virzienu. Abavas saimnieki ar dzērienu veidošanu citus dara laimīgus, paši izbauda dzērienu radīšanas prieku – no jaunām idejām līdz ražas novākšanai, sadarbojoties ar uzticamiem zīmola sekotājiem, prezentējot to tirgotājiem, vīnziņiem un žūrijai starptautiskos konkursos.

Ziemeļu portvīns ar simbolisko spāri

Ziemeļu tautas tic, ka cilvēks un daba ir nešķirami. Un Barkānu ģimene par savas vīndarītavas simbolu ir izvēlējusies spāri.Abavas ielejā tās ir sastopamas vairāk nekā 50 sugu veidā. Zeltainā spāre krāšņo arī upeņu stiprvīna eleganto kasti. Tas tapis izmantojot klasisku portvīna darināšanas metodi – upeņu vīnu stiprinot ar destilētu upeņu brandvīnu. Šis dzēriens ir perfekts papildinājums gardēžu vakariņām
vai nesteidzīgām sarunām tuvu draugu lokā.

Kartons, pantoņa druka, matēts lamināts, folijspiede